Skip to main content
Laimėtos bylos

Dėl išlaikymo nepilnamečiams vaikams įsiskolinimo/vykdomojo rašto išdavimo

By 2022-09-273 gegužės, 2023No Comments

Ne retas atvejis, kai išlaikymas nepilnamečiui vaikui teikiamas ne preciziškai vykdant teismo sprendimą. Tarp tėčio ir mamos dėl vaiko išlaikymo būna įvairiausi susitarimai – kai kada išlaikymas teikiamas turtu, arba išlaikymas mokamas ne bankiniu pavedimu, bet grynaisiais pinigais. Kilus ginčui dėl išlaikymo nepilnamečiui vaikui įsiskolinimo, išlaikymą teikusiam vienam iš tėvų tenka pareiga įrodyti, kad išlaikymo įsiskolinimo nėra.

Mano Kliento buvusi sutuoktinė bei pastarojo pilnametė dukra kreipėsi į teismą dėl vykdomojo rašto išdavimo, teikdamos, kad mano Klientas tam tikru laikotarpiu neteikė nepilnamečiams vaikams išlaikymo, tokiu būdu susidarė didesnis nei 10 tūkstančių eurų įsiskolinimas.

Mano Kliento teigimu, susidariusį išlaikymo įsiskolinimą, pastarasis padengė vėliau mokėdamas ženkliai didesnes pinigines sunas. Tuo tarpu pareiškėjos teigė, kad mano Kliento vėliau mokėtos piniginės sumos yra Kliento teiktas išlaikymas vaikams pagal Jungtinės Karalystės teisę.

Tiek pirmosios, tiek apeliacinės instancijos teismai atmetė pareiškėjų prašymą išduoti vykdomąjį raštą ir konstatavo, kad nėra išlaikymo įsiskolinimo.

Byla įdomi dėl proceso teisės normų taikymo (ar gali teismas nagrinėti tokio pobūdžio bylas žodiniuose posėdžiuose), taip pat dėl teismingumo ir taikomos teisės (vykdomas Lietuvos Respublikos teismo sprendimas ar Jungtinės Karalystės institucijos sprendimai).