Skip to main content
Laimėtos bylos

Apgintas darbdavys apeliacinės instancijos teisme dėl neteisėto atleidimo ir darbo užmokesčio priteisimo

By 2022-09-273 gegužės, 2023No Comments

Ieškovas kreipėsi į teismą su ieškiniu, prašydamas pakeisti Lietuvos Respublikos valstybinės darbo inspekcijos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos Klaipėdos skyriaus Darbo ginčų komisijos 2018 m. spalio 22 d. sprendimą Nr. DGKS-5758: 1) priteisti iš atsakovės UAB „Svajonių statyba“ ieškovui 2 226,78 Eur neišmokėto darbo užmokesčio; 2) priteisti iš atsakovės ieškovui 7 755,00 Eur išeitinės išmokos; 3) pripažinti ieškovo atleidimą iš darbo pagal Lietuvos Respublikos darbo kodekso 58 straipsnį neteisėtu ir nutraukti tarp ieškovo ir atsakovės UAB „Svajonių statyba“ 2018 m. birželio 22 d. sudarytą darbo sutartį Nr. 26 DK 59 straipsnio pagrindu; 4) priteisti iš atsakovės bylinėjimosi išlaidas.

Ieškovas nurodė, kad darbdavio atstovas pastarajam liepė nebeeiti į darbą, todėl laikotarpiu nuo 2018 m. rugpjūčio 30 d. iki 2018 m. rugsėjo 3 d. ieškovas neatvyko į darbą, o darbdavys nepagrįstai taikė ieškovui drausimę atsakomybę, konstatavo pravaikštas ir atleido iš darbo.

Ieškovas byloje įrodinėjo, kad su darbdaviu buvo susitartas didesnis darbo užmokestis nei nurodytas darbo sutartyje. Ieškovo teigimu, darbdavys, nutraukęs, darbo sutartį, nesumokėjo šalių sulygto darbo užmokesčio. Ieškovas savo reikalavimą priteisti darbo užmokestį įrodinėjo slapta (darbdavio atstovui nežinant) darytais pokalbio įrašais.

Klaipėdos apygardos teismas, išnagrinėjęs ieškovo apeliacinį skundą, 2019 m. rugsėjo 12 d. nutartimi, konstatavo, kad ieškovas padarė darbo drausmės pažeidimą (pravaikštas), dėl to buvo pagrįstai ir teisėtai atleistas. Taip pat Klaipėdos apygardos teismas nurodė, kad ieškovas neįrodė, jog su darbdaviu buvo susitarta dėl kitokios darbo apmokėjimo sistemos nei kad nurodytas darbo sutartyje.  

Susiję dokumentai

https://flis.lt/wp-content/uploads/2022/09/Klaipedos-apygardos-teismo-2019-m.-rugsejo-12-d.-nutartis.pdf